KANGURU

Yarışmaların Ertelenmesi

 

18.03.2022

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması

2022 Yarışmasının Ertelenmesi

 

Bilindiği üzere tüm Türkiye'de aralarında İstanbul'un da olduğu 10'dan fazla şehirde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 21 Mart tarihine kadar ara verilmiştir. Olumsuz hava şartları nedeniyle valiliklerce alınan bu karar Yürütme Kurulumuz tarafından değerlendirilmiş ve Kanguru Matematik ve Kanguru Fen Yarışmalarının organizasyonuna dair aşağıdaki kararlar alınmıştır;

 

19 Mart 2022 tarihinde uygulanması planlanan Kanguru Matematik Yarışması 26 Mart 2022 tarihine ertelenmiştir. Kanguru Matematik Yarışma Optiklerinin geri gönderim tarihi 30 Mart 2022 olarak güncellenmiştir.

 

26 Mart 2022 tarihinde uygulanması planlanan Kanguru Fen Yarışması 2 Nisan 2022 tarihine ertelenmiştir. Kanguru Fen Optiklerinin geri gönderim tarihi de en geç 6 Nisan 2022 olacak şekilde güncellenmiştir.

 

Kanguru Matematik Yarışması sonuçlarının açıklanma tarihi 7 Mayıs 2022 olarak güncellenmiştir.

 

Bireysel kayıt yapan öğrencilerimizin Sınav yeri ve tarih bilgileri güncellendikçe SMS olarak tekrar iletilecek olup, sınava kendi okulunda girecek öğrencilerimizin sınav bilgilerini öğretmenlerinden takip etmesi gerekmektedir. Sınava Online katılacak olan 1-2. sınıf öğrencilerimizin Online Sınav bilgileri de kendilerine ayrıca yine SMS ile bildirilecektir.

 

Değerli öğrenci ve öğretmenlerimizin Uluslararası düzeyde yapılan bu yaygın matematik yarışmasının sağlıklı ve sorunsuz uygulanması konusunda verdikleri destek ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

 

Kanguru Matematik Türkiye

Yürütme Kurulu