KANGURU

Temassız Ödeme Kılavuzu

Temazsız Ödeme Kılavuzu

 

Okul Kayıt yaptığınızda öğrenciler uzaktan ödesin...

Bildiğimiz ve yakından yaşadığımız gibi bu süreçte öğrenciler ile doğrudan temas kurma olanakları çok azalmış durumda. Dolayısıyla Kanguru Matematik Yarışmasına katılacak öğrencilerinizin kayıt ve ödeme işlemlerini olabildiğince pratik hale getirdik.

Teması olabildiğince azaltmak için Okul Kayıt yaparken öğrenci sınav ücretlerini toplamakta kolaylaştırıcı çözümler:

1- Öğrencilerinize "Uzaktan Ödeme Şifresi" gönderin:

Bu çözüm ile yine sitemizden Öğretmen Kaydı yaparak öğrencilerinizi tek tek veya topluca panelinize kaydetmelisiniz. Panelinizdeki "Yüklediğim Öğrenciler" bölümünde öğrencilerinizin isimlerinin yanında "geçici şifre" adıyla bir alan göreceksiniz. Ödemesini uzaktan yapmasını istediğiniz öğrencilerinize bu kodugöndermeniz yeterli.

Bu " geçici şifre"yi alan öğrenciniz ise sitemizden Öğrenci Giriş bölümünü kullanarak ödemesini istediği yerden gerçekleştirebilir. Öğrencinin ödeme yaparken sadece TC numarası ve bu "geçici şifre" yeterlidir.
Yapılan uzaktan ödeme anında sizin panelinize de yansıyacak ve takibini buradan yapabileceksiniz.

2- Bireysel Kayıt yapan öğrencileriniz kendi panelinize eklensin

Bu ikinci Okul Kayıt yönteminde öğrencilerinizi panelinize biz ekliyoruz. Ancak bunun için bize daha önce mutlaka telefon ile ulaşarak bu kayıt yöntemini kullanacağınızı bildirmeniz gereklidir. Bu bildirimi yaptıktan sonra artık öğrencileriniz sitemizdeki Bireysel Kayıt seçeceğini kullanarak kendi okullarına kayıt olabilirler.

Bu yöntemi kullanacak öğrencilerin mutlaka okudukları okul ile Sınav Merkezi okulların aynı olması gereklidir. Öğrenci Sınav Merkezi seçimi yaparken kendi okulunu listenin ilk sırasında görerek seçer. Kendi okulunu farklı giren bir öğrenciniz Sınav Merkezi seçimi aşamasında okulunu listede göremeyebilir, o yüzden öğrencinizin okuduğu okulu doğru seçmesi önemlidir.

 

 

Öğretmen Paneliniz yukarıdaki gibi görünecektir. Öğrencilerinizin yanındaki "geçici şifre"yi öğrenciye ilettiğinizde uzaktan ödeme yapabilecektir.

 

 

 

 

Öğrenci ve Veliler İçin: 

 
Kanguru Matematik yarışmasına Okul Kayıt ile katılmak için: 
 • Öncelikle öğretmenlerimize yarışmaya katılmak istediğimizi bildireceğiz. Bizden kişisel bilgilerimizi isteyecekler ve bizi öğretmen panellerine kayıt edecekler. Burası tamam!

 • Sonrasında bize geçici bir şifre verecekler ve biz de ilk olarak www.kanguru-tr.com adresine girerek, kayıt sekmesi altındaki ‘öğrenci giriş’ kısmına tıklayacağız!

 • Sonrasında karşımıza eksik bilgilerimizi doldurmamız gereken bir form çıkacak. Bizden istenen bilgilerimizi doldurarak kaydımızı tamamlayacağız.

 • Bundan sonra telefon numaramıza artık kalıcı şifremiz gelecek. Artık kalıcı şifremizle, yine ‘öğrenci girişi’ kısmına girerek, bizim için oluşturulan öğreci panelimizden giriş sağlayacağız.

 • Unutmayalım ki bu panel, hem tüm sonuçlarımızın yayınlanacağı hem de Kangurucular olarak tüm gelişmelerden haberdar edileceğimiz kişisel panelimiz! Şifremizi kaybetmeyeceğiz. Bir yere not alacağız. Bu da tamam!

 • Artık panelden ödeme bölümüne tıklayarak sınav ücretini yatırabilir ve 2021 yarışmasına katılım için sınav giriş belgemizi alabiliriz. İşte bu kadar!

  Artık son aşama sınav gününü beklemek! Ama unutmayalım ki bu yıl ana sınava hazırlanmak için ‘Online sınavlarımız’ da olacak ve zaten biri için ücretsiz katılım hakkımızı, kayıt olur olmaz kazandık bile!

  Tüm gelişmelerden haberdar olmak için ‘Kanguru Matematik Sosyal Medya Hesaplarını ve Resmi Web Sitesini’ takipte kalmayı unutmayacağız.

  Kendimiz ve tüm ailemiz için öncelikle kişisel temizlik kurallarına uyamaya, sağlığımıza dikkat etmeye özen göstereceğiz!

   

 

 

Öğretmeninizden alacağınız "geçici şifre" ile Öğrenci Girişi yaparak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

page1image23405568