KANGURU

Nasıl Hazırlanmalı?

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması’na nasıl hazırlanırım?

 

Sevgili Kangurucular ve Değerli Eğitimcilerimiz

  90’ı aşkın  ülkede 7 milyondan fazla öğrencinin katılımyla gerçekleşen, dünyanın en prestijli matematik yarışmasına hazırlanmak için izleyeceğiniz yollar hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak isteriz.

  Öncelikle "Kanguru Matematik Yarışmalarına Hazırlık" tanımlamasından rahatsız olduğumuzu belirtmek isteriz. Kanguru Matematik öğrencilerin hazırlanması ve birbiri ile yarış içerisinde olduğu bir yarışma değildir. Kanguru Matematik her yıl yeni ve ufuk açıcı, orijinal matematik problemleri üreterek bunu tüm dünyadaki öğrencilere ulaştırmak niyetindedir. Burada amaç öğrencilerin bu orijinal soruların "cazibesine" kapılarak matematiğe olan ilgilerini artırmak ve uzun da sürse ya da sonuç çıkmasa bile kafalarını kurcalayan soruların peşinden gitme becerisi kazandırmaktır. Öğrencilerimiz soruları ne kadar sever, onlarla ne kadar çok uğraşırsa o kadar çok şey öğrenecektir ve yenilerini çözme istekleri de artacaktır. 

Dolayısıyla Kanguru Matematik Yarışmalarına hazırlık deyince biz "Kanguru Matematik soruları gibi eğlenceli ve geliştirici problemlere çalışmak" anlıyoruz. Bu şekilde yaratıcı soruları öncelikle Kanguru Matematik arşivinde bulabilirsiniz. Sitemizde son 6 yılın tüm soruları ve cevapları bulunmaktadır Ayrıca Kanguru Matematik yarışmaları için hazırlanmış ancak yarışmalarda kullanılmamış soru havuzumuzdan sizler için çevrilerek kitaplaştırılmış sorularımız da Kanguru Store bölümünde bulunmaktadır. 

Kanguru Matematik Yarışmasına hazırlık genel olarak matematik becerilerinin ve düşünme becerilerinin geliştirilmesi ile mümkündür. Bu anlamda beyninizde yeni kıvılcımlar yaratan her uğraş aslında Kanguru Matematik Yarışmasına hazırlık demektir. 

Kanguru Matematik kitapları, Matematik Oyunları, Matematik bulmaca ve kitaplarından oluşan Kanguru Store ile amacımız beyninizi beslemektir. 

Bol problemli bir yaşam dileriz!

KANGURU STORE GİRİŞ...