HABERLER & DUYURULAR

2015 Madalya Töreni yapıldı.

2015 Madalya Töreni yapıldı.

2015 Madalya Töreni yapıldı.

GELECEĞİN MATEMATİKÇİLERİ BULUŞUYOR!

BASIN BÜLTENİ

Tüm dünyada 70'e yakın ülkede 6 milyonun üzerinde öğrencinin katıldığı uluslararası matematik organizasyonu ‘‘Kanguru Matematik Sınavı’’ bu yıl ilk defa Kanguru Matematik Türkiye tarafından 21 Mart tarihinde Türkiye’de de uygulandı. Sınava Türkiye’nin dört bir yanından 100’ün üzerinde okul 13 bine yakın öğrencisiyle katıldı.

Öğrencilerin matematiğe olan ilgisini çekmek ve matematikte yetenekli öğrencileri daha da motive etmek amacıyla yapılan “Kanguru Matematik Sınavı’na her yıl 6 milyon civarında öğrenci katılıyor. Matematik ‘in en büyük organizasyonu Uluslararası Matematik Sınavı (IMO) kadar yaygın ve önemli bir matematik yarışması olan “Kanguru Matematik Sınavı’’na her yastan (7-18) öğrencinin 6 farklı kategoride katılabileceği bir sınavdır. Kanguru Sınavı’nda sorular öğrencilerin ilgisini çekecek, günlük hayatla bağlantılı ve hatta eğlencelidir.

Türkiye’nin dört bir yanından dereceye giren öğrencilerin katılacağı Türkiye’de ilk kez yapılan ‘‘Kanguru Matematik Sınavı’’ Madalya Töreni’nde da sınavda ilk %1’e girerek büyük başarı sergileyen öğrencilere başarı sertifika ve madalyaları verilecek.

Siz değerli basın mensuplarımızı Madalya Töreni’nde aramızda görmekten onur duyarız.

 

Tarih:             16 Mayıs Cumartesi

Yer:                Ataşehir Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi – Dilek Sabancı Cd. Mezarlık yolu No:9 Küçükbakkalköy/Ataşehir – İstanbul

Saat:               10.30