Ödüller

Ödüller

Kanguru Matematik Sınavı 2018 Ödülleri aşağıdaki gibidir. 

Listeye yeni ödüller eklenebilir. 

 

Sınava katılan her öğrenciye 

  1. Uluslararası katılım sertifikası verilecektir.

  2. Üzerinde sınavın amblemi ve ismi olan küçük zeka oyuları ve/veya kırtasiye ürünleri (kalem, cetvel vs.) hediye edilmektedir.

Ödüller; 

1) Mart sınavına katılan öğrencilerden %5'e giren öğrencilere Mayıs ayındaki Final Sınavına katılım sertifikası verilecektir.

2) Mayıs ayındaki Final sınavına katılan öğrencilerden ilk %20'ye giren öğrencilere "Başarı Sertifikası" verilecektir.

3) Her seviyeden ilk 10'a giren öğrencilere madalya verilecektir.

4) Her seviyeden ilk 3'e giren öğrencilere plaket verilecektir.

5) Her seviyeden ilk 3'e giren öğrencilerin okullarına başarı plaketi göderilecektir.

6) 3-4 ve 5-6 seviyelerinden 1. olan öğrencilere tablet bilgisayar verilecektir.

7) 7-8 ve 9-10 sınıf seviyelerinden 1. olan öğrenciler ise Avrupa'da düzenlenen Kanguru Matematik Kampına katılma hakkı kazanacaktır.

8) 8-9-10 ve 11. sınıf seviyelerinden 2. olan öğrenciler Nesin Matematik Köyü Yaz Programlarına Burslu olarak katılacaktır.

8) 11-12 seviyesinden birinci olan öğrenciye 10 ay boyunca ayda 200 TL toplamda 2000 TL, 12. sınıf seviyesinde 2. olan öğrencimize ise 5 ay boyunca 200 TL toplamda 1000 TL Eğitim destek Bursu ödenecektir.

Birincilik Mayıs Ayındaki Final Sınavı sonucuna göre belli olacaktır. Final Sınavında eşit puan alan birden fazla birinci olduğunda o kişilerin Mart ayındaki Sınav puanları daha yüksek olan birinci olacaktır. Eğer yine eşitlik bozulmazsa 5 puanlık sorulardan yanlış sayısı az olan, yine eşitlik bozulmazsa 4 puanlık sorulardan yanlış az olan ve yine eşitlik bozulmazsa 3 puanlık sorulardan yanlışı az olan birinci kabul edilecektir. Hala eşitlik bozulmazsa öğrencilerin sınıf seviyelerine bakılacak, küçük sınıftaki birinci kabul edilecektir. Bu aşamada da eşitlik bozulmaz ise öğrencilerden doğum tarihine göre küçük olan birinci sayılacaktır.

9) 3. 4. 5. 6. ve 7. seviyelerinde 2. ve 3. olan öğrencilerimize, 8. 9. 10. 11. ve 12. sınıf seviyelerinde ise 3. olan öğrencilerimize Zeka Oyunları Seti hediye edilecektir. Puan eşitliği durumunda 2.'lik ve 3.'lük ödülü her seviye için en fazla 3 öğrenciye verilecektir.

10) Sınavlarda ilk 10’a giren öğrencilere Zeka Oyunları (Katamino, Abalone, Koridor vb. ) hediye edilecektir.

11) Sınava katılan öğrencilere, yukarıda sayılan ödüllerin dışında, sınavı düzenleyen Sınav Merkezi de ilave ödüller verebilir.