Ödüller

Buradasınız

   

 

Sınava katılan her öğrenciye

  1. Uluslararası katılım sertifikası verilecektir.

  2. Üzerinde sınavın amblemi ve ismi olan küçük zeka oyuları ve/veya kırtasiye ürünleri (kalem, cetvel vs.) hediye edilmektedir.

Ödüller;

1 - Mart sınavına katılan öğrencilerden %5'e giren öğrencilere Mayıs ayındaki Final Sınavına katılım sertifikası verilecektir.

2 - Mayıs ayındaki Final sınavına katılan öğrencilerden ilk %20'ye giren öğrencilere "Başarı Sertifikası" verilecektir.

3 - Her seviyeden ilk 10'a giren öğrencilere madalya verilecektir.

4 - Her seviyeden ilk 3'e giren öğrencilere plaket verilecektir.

5 - Her seviyeden ilk 3'e giren öğrencilerin okullarına başarı plaketi göderilecektir.

6 - 3-4 ve 5-6 seviyelerinden 1. olan öğrencilere tablet bilgisayar verilecektir. 7-8 ve 9-10 seviyelerinden 1. olan öğrenciler ise Avrupa'da düzenlenen Kanguru Matematik Kampına katılma hakkı kazanacaktır. 11-12 seviyesinden birinci olan öğrenciye 10 ay boyunca ayda 200 TL toplamda 2000 TL Eğitim destek Bursu ödenecektir. Birincilik Mayıs Ayındaki Final Sınavı sonucuna göre belli olacaktır. Final Sınavında eşit puan alan birden fazla birinci olduğunda o kişilerin Mart ayındaki Sınav puanları daha yüksek olan birinci olacaktır. Eğer yine eşitlik bozulmazsa 5 puanlık sorulardan yanlış sayısı az olan, yine eşitlik bozulmazsa 4 puanlık sorulardan yanlış az olan ve yine eşitlik bozulmazsa 3 puanlık sorulardan yanlışı az olan birinci kabul edilecektir. Hala eşitlik bozulmazsa öğrencilerin sınıf seviyelerine bakılacak, küçük sınıftaki birinci kabul edilecektir. Bu aşamada da eşitlik bozulmaz ise öğrencilerden doğum tarihine göre küçük olan birinci sayılacaktır.

7 - Her seviyeden 2. ve 3. olan öğrencilerimize ise mp3 player ve Kulaklık ödüllerinden biri verilecektir. Puan eşitliği durumunda 2.'lik ve 3.'lük ödülü her seviye için en fazla 3 öğrenciye verilecektir.

8- 7. Ve 8. Sınıflar kategorisinde ve 9. - 10. Sınıflar kategorisinde birinci olan öğrenciler Uluslararası Kanguru Matematik Kampına katılma hakkı kazanacaklar.

9- Sınavlarda ilk 10’a giren öğrencilere Zeka Oyunları (Katamino, Abalone, Koridor vb. ) hediye edilecektir.

10- Sınava katılan öğrencilere, yukarıda sayılan ödüllerin dışında, sınavı düzenleyen Sınav Merkezi de ilave ödüller verebilir. 

Takip et!

Global Math week UM2Y