HABERLER & DUYURULAR

Kanguru Matematik 2018 Yeniliklerle geliyor!

Kanguru Matematik 2018 Yeniliklerle geliyor!

Kanguru Matematik 2018 Yeniliklerle geliyor!

Kanguru Matematik 2018 Türkiye Sınavı, Danışma Kurulunca alınan kararlar doğrultusunda, önemli değişikliklerle geliyor!

Özellikle kayıt otomasyon sisteminin yenilenmesi ile artık kayıtlı her okul kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak kendi öğrencilerinin listesini topluca ya da tek tek yükleyebilecek. Daha sonrasında öğrenci listesini görüntüleyerek, değişiklikler yapabilecek. Aynı şekilde bu otomasyon sistemi ile Sınav Merkezleri kendi okullarına kayıt olan öğrencileri anında kendi sayfalarından görüntüleyebilecek ve yine kendi öğrencilerini yükleyebilecekler. 

Okullara gönderilecek kargolar kayıtlar biter bitmez Ocak ayında hazırlanacak ve Şubat ayı sonunda okullara gönderilecek. Gönderilen kargoların takip numaraları okullardaki sorumlu öğretmene SMS ile de iletilerek kargo sürecinde yaşanan karışıklıkların önüne geçilmiş olacak. 

Kanguru Matematik olarak öğrencilerin sınava hazırlanmak için kullanabilecekleri kitapçıklar yayınlanmaya başlandı. İlk aşamada ilk, orta ve lise seviyesi için birer kitapçık ve Sam Loyd bilmecelerinin bulunduğu bir kitapçık yayınlandı. Kitapçıklara store.kanguru-tr.com adresinden ulaşabilirsiniz. Özellikle okullarda kullanılmak üzere çeşitli poster ve oyunların da olduğu yeni yayınlar ise yolda.

Kanguru Matematik için her yıl özel olarak tasarlanan oyunlara bu yıl yenileri ekleniyor. Kanguru Matematik Türkiye 2018 oyunları ise hazır. Öğrencilerin matematiğe olan ilgisini artırmak amacıyla sınava katılan her öğrenciye ücretsiz olarak dağıtılan oyunlarımıza bir yenisi daha eklenmiş olacak. 

Kanguru Matematik olarak planladığımız diğer yenilikler sonuçlandıkça duyurmaya devam edeceğiz.

Kanguru Matematiğin güzel sorularıyla bol matematikli günler dileriz!