HABERLER & DUYURULAR

AIMO'da büyük başarı!

AIMO'da büyük başarı!

AIMO'da büyük başarı!

AIMO’da kupa kaldırdık!

Öğrencilerimizden dünya çapında başarılar: Türkiye’yi temsilen Asya Matematik Olimpiyatlarına (AIMO) katılan 2 öğrencimiz de altın madalya kazanarak ülkemiz adına önemli bir başarıya imza attılar. 

AIMO'ya HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ...

14 ülkeden 1000’den fazla başarılı öğrencinin yarıştığı olimpiyatlarda öğrencimiz Sarp Eren Hangişi Olimpiyat ikinciliği kazandı. Ayrıca olimpiyatlara katılan Yusuf Kağan Çiçekdağ ve Sarp Eren Hangişi isimli öğrencilerimiz tüm katılımcılar içerisinde ilk yüzde 10’a girerek Altın Madalya ile ödüllendirildiler. Ödül törenine katılan Tayland Kraliyet üyesi Prenses Apinya Pramoj ve Bayan Pajongjit Praiwech katılımcı ülke temsilcilerine imzalı takdir sertifikaları verdiler. 

Asya Matematik Olimpiyatlarına ülkemiz ilk defa Kanguru Matematik sınavında başarılı olan öğrencilerle bu yıl katıldı. Olimpiyatlara Brezilya, Çin, Hong Kong, Makau, Tayvan, Endonezya, Malezya, Singapur, Tayland, Filipinler, Miyanmar, Türkiye, Bulgaristan, Kazakistan’dan 1300 civarında başarılı öğrenci katıldı. Kanguru Matematik’in desteğiyle 2019 AIMO’ya Türkiye olarak daha fazla öğrenci ile katılmaya hazırlanan Türkiye takımı daha büyük ödüllere hazırlanıyor.